פינטרסט ככלי שיווקי – לאן לתעל את ההתלהבות?

פינטרסט תיק עבודות חזותי - רונן מאיר שיווק & תוכן

אם עדיין לא שמעתם על פינטרסט (Pinterest) אז זה עומד להשתנות; יש סימנים ראשונים שגם השוק הישראלי מתחיל להתחבר לרשת החברתית הנהדרת הזאת. עבור עסקים ישראלים מסוימים המשווקים בעולם, בעיקר בארה”ב שמהווה כעת 64% מאוכלוסיית פינטרסט, הרשת החברתית מס’ 3 בעולם, אחרי פייסבוק וטוויטר, היא כלי שיווקי ראשון במעלה. כלל האצבע הוא: כל מה שחזותי יש לו יתרון מובנה בפינטרסט – אופנה, תכשיטים, אביזרים, רהיטים, חפצים… הבנתם.

פינטרסט התחילה את דרכה כרשת לשיתוף תמונות ותוכן חזותי עבור משתמשים פרטיים. הצמיחה היה מדהימה ופינטרסט משכה תשומת לב והפכה במהירות פנטסטית לרשת דומיננטית. עכשיו ניתן לפתוח חשבון/פרופיל עסקי וליהנות מסטטיסטיקה.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=c3o61zP1J_k]
קחו את הזמן לגלישת התרשמות www.pinterest.com.

פינטרסט היא כלי נוח מאוד לשימוש ולכן עשוי להיות מועדף עבור עסקים קטנים. פרט לשיווק חזותי עוצמתי, פעילות ברשת פינטרסט עושה טוב גם ל-SEO והיא בעלת מוניטין בייצור תנועה איכותית לאתרי יעד, עם דגש על אתרי מסחר אלקטרוני. זמן הגלישה של משתמשי פינטרסט גדול פי 3 מזמן הגלישה של משתמשי פייסבוק.

טיפים לשימוש שיווקי ועסקי בפינטרסט
[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=3CqFXsLrc6g]

כאשר הכרתי את פינטרסט לראשונה קרה לי מה שקורה לכל אחד (ובעיקר אחת; כ-70% מהפעילות בפינטרסט מתבצעת ע”י נשים) – נדלקתי. פינטרסט העלתה את שיתוף התמונות, אחת הפעילויות הפופולאריות ביותר באינטרנט, לדרגה חדשה. ראשית, המראה הייחודי שכבר זכה לכינוי ‘המראה של פינטרסט’, ושנית הקלות בה מתבצע השיתוף. חווית שיתוף התמונות, הן מצידה האקטיבי כמשתף, ולא פחות מצידה הפסיבי כצופה, הפכה בזכות פינטרסט לאקסטטית. פינטרסט מלהיבה.

מצד שני, כל עניין שיתוף התמונות בצד הפרטי והאישי כבר מכוסה אצלי באמצעות טמבלר, שכמובן מהר מאוד החלה להציע תבניות “בסגנון פינטרסט”. כלומר, לא ידעתי לאן לתעל את ההתלהבות שלי מפינטרסט. דבר אחד היה ברור מהתחלה – זה לא סתם, נדרשים קונספט ומתודולוגיה לניהול ערוץ פינטרסט. הבטחת איכות.

החלק החזותי בעבודה שלי הוא התוצרים – אפיונים שהופכים לעיצוב, מאמרים שהופכים לדפים, מצגות וסרטים. לאחר התנסות בפינטרסט מצאתי כי זהו הכלי הנוח ביותר, וגם היפה ביותר, לניהול תיק עבודות. את התוצאה אתם יכולים לראות בתמונה העליונה, שמציגה את הבורדים בערוץ הפינטרסט שלי.

סדנת וידאו לניהול ערוץ פינטרסט שיווקי ועסקי
[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=QNd9o_WoaSw]

הארכיטקטורה של פינטרסט
[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=jQNCuD_hxdQ]