שימושיות 2016: מחשבות על חומרה ועל עבודה בענן

שימושיות 2016 - מחשבות על חומרה

אחד הדברים שקרו לי ב-2015 הוא הוויתור על הטאבלט. יש לי שני טאבלטים, אחד גדול ואחד מיני ולשניהם אני לא מוצא שימושיות והם שוכבים כאבן שאין לה הופכין.

מערך החומרה שלי כולל לפטופ לנובו גדול (וקצת עייף) וטלפון LG G3 חזק יחסית עם מסך 5.5 אינץ’ נוח מאוד. בכל סיטואציית טאבלט אני מוצא שהטלפון יותר נוח ונזכר שהחלומות על טאבלט היו כאשר היה לי טלפון אחר.

המחשב והטלפון כמעט לגמרי מסונכרנים. שולחן העבודה הווירטואלי, הפונקציונאליות היומיומית בפרטי ובמקצועי, זהה בשניהם. לאט לאט השימושיות של הפתרונות בטלפון משתפרת ויותר ויותר חומר (קבצים, משימות) עובר לענן, כך שהשליטה היא 360 מעלות 24/7 והפרודוקטיביות בקו עלייה. הטאבלט לא חסר.

מה שכן מתחיל להיות חסר לי זה מחשב נייד קטן. הלפטופ הוא היום על תקן של המחשב השולחני, שנעלם מנוף חיי, ועוד לפטופ קומפקטי ושרירי יכול לשפר את נוחות העבודה בתנועה. אבל זה יכול להצליח רק כאשר כל מה שנמצא על האג’נדה יהיה בענן. כעת יש עוד הרבה (בעצם הרוב) משימות, עבודות ופרויקטים על הכונן הקשיח של תחנת העבודה המרכזית שלי, עם הלפטופ על שולחן העבודה הפיזי מול החלון במשרד הביתי.

את התסכול של סנכרון חומרים באמצעות דיסק-און-קי והעברת מיילים אני לא עובר יותר. בשום מחיר.

סוף סוף אני מרגיש נוח עם הסט-אפ שלי. השנה שדרגתי את הטלפון וה-G3 סוחב יפה וחלק את כל האפליקציות שאני משתמש בהן, מה שנותן לי הרבה שקט נפשי כשאני מחוץ לאזור הנוחות שלי, מול מסך גדול. אמנם הייתי שמח אילו הלפטופ שלי היה קצת יותר אגרסיבי, ואף התחילו מחשבות על הצעד הבא. עדיין לא מצאתי בתוכי את החשק לעבור את הסאגה של קליטת מחשב חדש, מה גם שה-לנובו החבוט באמת משתדל.

אגב, ואפרופו שימושיות, אחד השיקולים המרכזיים שלי בבחירת מחשב נייד הוא מבנה המקלדת – סדר כפתורי ההפעלה. פעם אפילו נפטרתי במהירות ממחשב חדש ומשוכלל (לא חשוב מאיזה מותג) וחזרתי ל-לנובו רק בגלל שלא יכולתי להתרגל למיקום השונה של כמה כפתורי מפתח.

משהו שתרם, באופן מפתיע, לשיפור הביצועים של הלנובו הוא השדרוג מ-ווינדוס 7 ל-ווינדוס 10, שבוצע בהיסוס רב ורק לאחר המלצה חדה של מומחית שבדקה את מיפרט המחשב שלי. מעבר חלק, למעט איזה עניין ידוע עם האוזניות שבא על פתרונו במהירות.

המעבר הסופי לעבודה מלאה בענן יוכל לקרות רק עם מתודולוגיה ברורה (ופשוטה) של ארכוב חומרים. הנפחים של תוכניות הענן עדיין לא מאפשרים העברה של כל הכבודה.

ניהול קבצים בענן בעסקים קטנים ובינוניים

***
ויום אחרי שהמאמר הזה עלה לבלוג, SEW פרסמו את זה:

שימושיות - מכשירים לחיפוש מתנות לחג, ארה